O mnie

orlik

Jestem absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz stypendystką programu Erasmus na Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze.

Moja przygoda z ceramiką rozpoczęła się podczas studiów w tym zaczarowanym, toskańskim mieście – kolebce rzeźbiarzy i źródle najsłynniejszego w świecie marmuru. To było jak symboliczne przejście w inny świat. Na drugą stronę lustra. Każdy skrawek, każdy kamień tego miejsca tchnął historią i sztuką. Mój entuzjazm spotęgował film Bertolucciego, którego tłem, oprócz zachwycających pejzaży Toskanii, były wspaniałe rzeźby wykonane z czerwonej gliny.

I stało się… Zakochałam się bez pamięci w tej glinie. I w kolorze ziemi spalonej słońcem. Pięknej samej w sobie, której próżno szukać gdzieś indziej…

Porzuciłam bez żalu malarstwo sztalugowe, by oddać się w pełni ceramice. To właśnie z tej dziedziny zrobiłam dyplom, a fascynacja nią trwa niezmiennie po dzień dzisiejszy. Znalazłam swoją artystyczną ścieżkę, a to, co robię, daje mi radość i satysfakcję. Najwyraźniej zakochałam się z wzajemnością ;)

Jestem miłośniczką życiowego chilloutu, słońca oraz ciepłych temperatur. Może stąd moje ciągotki do pieca ceramicznego? Nie ukrywam, że 1060 stopni Celsjusza na liczniku, to jest to, co lubię najbardziej :) Gdy rzeźbię - czas i przestrzeń przestają dla mnie istnieć. Ponoć szczęśliwi czasu nie liczą!© 2014 CERAMIKA ARTYSTYCZNA OPOLE
MAŁGORZATA ORLIK
Wszelkie prawa zastrzeżone
REALIZACJA: zets.pl